Восени 2014 року бойовики обстрілювали санаторій «Кримське»

16.08.2016

Location icon вул. Центральна (Леніна), 147, Кримське, Луганська область


31 жовтня - 1 листопада 2014 року проросійські бойовики обстрілювали протитуберкульозний санаторій в селищі Кримське Новоайдарського району Луганської області. Санаторій був розташований на околиці селища, і до найближчої вогневої точки сепаратистів було лише 650 метрів. За словами тодішнього голови Луганської ОДА Геннадія Москаля, обстріли велися «Всевеликим військом Донським».

«Селище обстрілювали з мінометів, «Градів» і артилерії, в результаті пошкоджено декілька приватних будинків, перебита лінія електропередач і зруйнований обласний протитуберкульозний санаторій», - повідомила прес-служба Москаля.

Зруйнована їдальня. Фото "Альтернатива"

Водночас безпосередні свідки тих обстрілів розповіли правозахисникам центру «Альтернатива», що з середини жовтня 2014 року на території санаторію в Кримському влаштувалася українська армія. При цьому ні пацієнтів, на персонал санаторію не евакуйовували - адміністрація лікарні безуспішно домагалася від місцевої цивільної влади надання транспорту й організації вивозу людей, в той час як в обладміністрації часом навіть не брали слухавку.

Один раз чуємо - кулі свистять. Солдати відразу на підлогу, а бухгалтера йдуть собі на кухню, не звертаючи уваги: ​​«Що це ви, хлопці, чи тренуєтеся?». Стрілянина повним ходом, а вони і не зрозуміли... А потім як уже «Гради» пішли - вікна полетіли, дерева під укіс.

У санаторії перебувало 22 пацієнта, а з 56 осіб персоналу залишилися лише поодинокі, здебільшого кухарі. Після згаданих обстрілів людей вивезли в Лисичанськ.

Москаль якось приїжджає, говорить: «А чому люди тут?» Так а команди ж ніякої не було... (Директор санаторію) спершу з військовими домовився, щоб відвезти людей, домовився з Лисичанським диспансером. І Москаль одразу зателефонував, щоб дали автобус, і їх на автобусі вивезли. А нам каже, щоб вас тут не було, і ми пішли. І як почалися потім постійні обстріли. Найінтенсивніші - січень, лютий, березень 2015 року.

Корпус №2. Фото "Альтернатива"

Публікацію підготовано в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України" реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г