Мусульмани в Донецьку зазнають переслідувань

30.01.2019

Location icon вул. Берестовська, 2, міста Донецьк


Муфтій духовного управління мусульман України Саід Ісмагілов неодноразово давав коментар журналістам про те, що самопроголошена влада так званої ДНР завдає гонінь віруючим Донецька.

Діюча мечеть Аль-Амаль  була осередком вірян донеччини впродовж кількох років. Представники так званого Міністерства державної безпеки самопроголошеної ДНР проводили обшук в мечеті, вилучали молитовні книжки та іншу релігійну літературу. Якось вони опечатали приміщення і забрали на допит імама та прихожан мечеті. Про це в одному з інтерв’ю розповів колишній полонений, релігієзнавець Ігор Козловський. 

Як повідомляв Укрінформ, на окупованій території Донбасу не припиняються репресії та переслідування на релігійному ґрунті за надуманими та безпідставними звинуваченнями. З 2014 року потерпають від переслідувань і репресій християни різних конфесій, а дехто з християнських духовних служителів зазнав катувань і незаконно утримуються. Мечеть опечатана, вірним заборонено збиратися там для відправлення молитов. Служителів мечеті викликали на допит, з них взято підписку про невиїзд.

27 червня 2018 року мечеть закрили на невизначений термін.  Мотивували в «МДБ ДНР» це тим, що в приміщенні Ісламського культурного центру по вулиці Берестівська, 2 нібито запобігли діяльності організації «Брати мусульмани», які можуть бути пов’язані з екстремісткою діяльністю на території самопроголошеної республіки.

"Мусульманська громада на Донбасі була великою, досить моноетнічною і згуртованою. Ми побудували приблизно 20 мечетей у містах Донецької та Луганської областей. Ми брали участь у Революції гідності, у всіх проукраїнських мітингах і в молитовному марафоні, який відбувався у Донецьку з березня до серпня 2014 року. Я ніколи не приховував своєї позиції, вважаю, що священнослужителі не мають боятися відкрито говорити правду, вони мають бути голосом нації. За минулі п'ять років мусульмани, яким небезпечно було залишатися в окупованих районах, виїхали", – повідомив Ісмагілов в одному з нещодавніх інтерв’ю.

На думку муфтія «Умма», такі гоніння мають кінцевою метою змінити лідера мусульман. У підтвердження тези він нагадав, що в Криму окупаційна влада запропонувала муфтія, який перейшов на бік Росії, і який є нібито керівником і лідером мусульман окупованого півострова. 

Останні новини

В «ДНР» на 10,5 років виправної колонії засудили жительку Макіївки нібито за шпіонаж

В так званій ДНР незаконно затримали та засудили на 10 років та 6 місяців ув’язнення в виправній колонії жительку Макіївки. Про це ...

Держава більше декларує, ніж підтримує громадян, які отримали інвалідність внаслідок війни на Донбасі, - результати дослідження

Політика держави з підтримки осіб з інвалідністю, отриманої в результаті воєнних дій на Донбасі, є значною мірою декларативною. До ...

В Казахстані на 4,5 роки посадили учасника НЗФ на Донбасі. РФ відмовилася надавати найманцю тимчасовий прихисток

Євгеній Щербак Фото: Facebook Сергій Шаргунов В Казахстані на 4,5 років в’язниці засудили Євгенія Щербака за найманство у складі НЗФ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г