Протестантського пастора Сергія Косяка жорстоко побито в штабі «ДНР» у Донецьку

30.03.2016

Location icon Ворошиловський район, Донецьк, Донецька область, Україна


У лютому 2014 року представники близько 60 різних церков об'єдналися в Донецьку раду церков і організували вуличний марафон «Молитва за Україну». На площі Конституції було розбито намет, де ввечері проводилося богослужіння. Спочатку в марафоні брали участь до 30-40 осіб, проте з часом їхня кількість зросла до однієї-двох сотень.

Загальний настрій марафону був проукраїнським, на наметі жовто-синього кольору був напис «Молимося за мир, любов і цілісність України». Це провокувало атаки з боку проросійських активістів і бойовиків. Учасників марафону називали «уніатами», «схизматиками» і «сатаністами». При цьому сепаратистський табір було розташовано неподалік, на площі Леніна. Про ці події згадується в правозахисному звіті «Коли Бог стає зброєю» Центру громадянських свобод і International Partnership for Human Rights.

24 травня близько 15 озброєних людей із проросійського угруповання зруйнували намет, забрали начиння і викинули в річку. Вони пригрозили, що розстріляють кожного, хто прийде сюди молитися.

Бойовики "ДНР" викидають речі з молитовного намету. Фото Четверта влада

Один із організаторів марафону, пастор громади «Асамблея Божа» Сергій Косяк вирушив у будівлю облдержадміністрації в надії переговорити з комендантом, який був його знайомим.

Однак в ОДА пастора схопили, повели на 11 поверх і жорстоко побили. Про це Сергій Косяк розповів в інтерв'ю виданню «Четверта влада»:

Бойовик з кавказької зовнішністю і акцентом в голосі тоді вперше мене вдарив прикладом і став питати, хто я. Потім покликали мого друга, який став давати проти мене свідчення. Казав, що я збираю під прикриттям молитви людей, а сам проштовхую «антинародні» ідеї і все в такому дусі. Після цього мене стали бити вже з усіх боків. Я пам'ятаю, як обличчя стало заливатися кров'ю, з розсіченої губи теплі краплі падали на мармурову підлогу коридору.

Потім Косяка відвели на допит в інше приміщення, поверхом нижче, де на дверях був напис «Служба НКВД Донецької народної республіки».

Із кишень вивернули все, забрали гроші, банківську картку, ключі від автомобіля. Били мене чоловік п'ять, палицями, ногами, кулаками...

Мене роздягли, для огляду на наявність татуювань на тілі, і напівголого відвели в одну з кімнат, в кутку якої валявся матрац, і сказали, що це тепер тимчасовий мій дім, потім пообіцяли після катувань мене «пустить в расход». На шиї і зап'ясті мені пов'язали жовто-блакитні стрічки, попередньо пообіцявши на одній із них повісити. Періодично приходили в кімнату і продовжували бити, били різні люди, змінюючи один одного або одночасно. Але били вже палицями по больових місцях і батогами...

За словами Косяка, його звільнив командир бойовиків, який раніше ходив до однієї з протестантских церков. Він наказав повернути пастору гроші, автомобіль, одяг і відпустити.

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г