У Донецьку священика УГКЦ Сергія Кульбаку катували в полоні 11 днів

30.03.2016

Location icon АТП 11455, Донецьк, Донецька область, Україна


3 липня 2014 року бойовики одного з угруповань «ДНР» у Донецьку захопили в полон греко-католицького священика Тихона (Сергія) Кульбаку, який був секретарем екуменічноъ Ради церков і брав участь у донецькому марафоні «Молитва за Україну».

Бойовики «Русской православной армии» утримували отця Тихона 11 днів і знущалися над ним. Пізніше, виступаючи на публічній лекції, він сказав, що не знає, де його утримували, очі були зав'язані – «там була тиша і запах лісу».

Мене штовхнули до стіни і наказали молитися. Я почав молитися вголос. Над моєю головою пролунала автоматна черга... Я зомлів. Наступного разу, коли мене кудись вели, я знав, що вони повторять цей ритуал, але щоразу думав, чи буде це над головою, чи все-таки в голову.

Крім описаного вище виду катування – імітації розстрілу – приводом для знущань став цукровий діабет, на який хворів священик. Про це він розповів ЗІК.

Я хворію на цукровий діабет, який у полоні загострився. Там у мене забрали ліки, годували тільки білим хлібом, що для діабетика – смертельно. Вони мені казали, що спеціально, мовляв, ось ти будеш помирати, і Господь тобі не допоможе, бо Бога за межами певної конфесії не існує.

Також священику не давали достатньо води, аж до того, що він галюцинував, як пливе по воді. Вийшовши на свободу, перш за все він випив, за його словами, шість літрів.

14 липня Кульбаку випустили – за умови, що протягом доби він покине Донецьк і що не розповідатиме подробиці полону. Протестантський пастор Сергій Косяк написав у своєму Facebook про звільнення Кульбаки:

Емоційний стан його дуже пригнічений, фізично так само виснажений. Коли я спілкувався з ним, він плакав ридма, як дитина. Не вдаючись у подробиці звільнення й умови перебування в полоні, але людина кілька разів дивилася в очі смерті і, можливо, вже з нею погодилася, слава Богу, о. Тихон живий і на волі.

Після звільнення Кульбака пролежав десять днів у реанімації. Крім загострення цукрового діабету у нього відкрилася виразка шлунка, а також стався рецидив раку судин ніг. Сам корінний донеччанин, він був змушений переїхати до Львова.

Останні новини

Акція протесту "Нагадай про кожного", м. Київ

В Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти. Серед вимог — прийняття законів про статус полонених та воєнні злочини

10 жовтня в Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти «Нагадай про кожного».  Про це повідомляє...

Правозахисники та колишні полонені вимагали від Верховної Ради ухвалити закон про воєнних злочинців

Фото: Суспільне 15 вересня під Верховною Радою України відбулася акція з вимогою прийняти законопроект №2698 «Про внесення змін до ...

Результати опитування

53% українців вважає, що до кримінальної відповідальності за співпрацю з органами «ДНР» та «ЛНР» мають бути притягнені лише винні у воєнних злочинах, - результати опитування

  53% українців вважають, притягнутими до кримінальної відповідальності за співпрацю з органами влади так званих «ДНР»/ «ЛНР» мають ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г