У Донецьку священика УГКЦ Сергія Кульбаку катували в полоні 11 днів

30.03.2016

Location icon АТП 11455, Донецьк, Донецька область, Україна


3 липня 2014 року бойовики одного з угруповань «ДНР» у Донецьку захопили в полон греко-католицького священика Тихона (Сергія) Кульбаку, який був секретарем екуменічноъ Ради церков і брав участь у донецькому марафоні «Молитва за Україну».

Бойовики «Русской православной армии» утримували отця Тихона 11 днів і знущалися над ним. Пізніше, виступаючи на публічній лекції, він сказав, що не знає, де його утримували, очі були зав'язані – «там була тиша і запах лісу».

Мене штовхнули до стіни і наказали молитися. Я почав молитися вголос. Над моєю головою пролунала автоматна черга... Я зомлів. Наступного разу, коли мене кудись вели, я знав, що вони повторять цей ритуал, але щоразу думав, чи буде це над головою, чи все-таки в голову.

Крім описаного вище виду катування – імітації розстрілу – приводом для знущань став цукровий діабет, на який хворів священик. Про це він розповів ЗІК.

Я хворію на цукровий діабет, який у полоні загострився. Там у мене забрали ліки, годували тільки білим хлібом, що для діабетика – смертельно. Вони мені казали, що спеціально, мовляв, ось ти будеш помирати, і Господь тобі не допоможе, бо Бога за межами певної конфесії не існує.

Також священику не давали достатньо води, аж до того, що він галюцинував, як пливе по воді. Вийшовши на свободу, перш за все він випив, за його словами, шість літрів.

14 липня Кульбаку випустили – за умови, що протягом доби він покине Донецьк і що не розповідатиме подробиці полону. Протестантський пастор Сергій Косяк написав у своєму Facebook про звільнення Кульбаки:

Емоційний стан його дуже пригнічений, фізично так само виснажений. Коли я спілкувався з ним, він плакав ридма, як дитина. Не вдаючись у подробиці звільнення й умови перебування в полоні, але людина кілька разів дивилася в очі смерті і, можливо, вже з нею погодилася, слава Богу, о. Тихон живий і на волі.

Після звільнення Кульбака пролежав десять днів у реанімації. Крім загострення цукрового діабету у нього відкрилася виразка шлунка, а також стався рецидив раку судин ніг. Сам корінний донеччанин, він був змушений переїхати до Львова.

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г