Четверо християн-євангелістів були закатовані та розстріляні у Слов’янську

29.03.2016

Location icon вул. Ясна, Слов'янськ, Донецька область, Україна


У червні 2014 року у захопленому бойовиками «ДНР» Слов’янську було закатовано чотирьох протестантів.

8 червня представники «Русской православной армии» приїхали до церкви християн-євангелістів «Преображення Господнє», де саме йшло богослужіння з приводу свята Трійці. «Ополченці» приїхали на автомобілі LoganUniversal, який перед тим відібрали у вірянина іншої церкви («Добрая весть») Геннадія Лисенка.

Бойовики захопили дияконів Володимира Величка, Віктора Брадарського, та двох синів старшого пастора — 30-річного Рувима і 24-річного Альберта Павенків.

Наступного дня, після тортур (це відбувалося, вірогідно, на пожежній станції в мікрорайоні Артема), їх розстріляли. Лисенко розповів журналу «Фокус» жорстокі подробиці загибелі братів Павенків:

У сусідній камері чули їхні крики – братів били довго. Щоб міцні чоловіки так кричали, треба було бити дуже сильно. Думаю, кати розходилися і в певний момент зрозуміли, що загралися.

За словами Лисенка, о 3:45 євангелістів посадили у стару машину Cevrolet Evanda (належала Брадарському). Коли автівка поїхала (можливо, жертв змусили її завести або пообіцяли відпустити), її почали розстрілювати одиничними вистрілами з автоматів Калашникова. Розстрілювали чверть години, до 4:00. Потім автівка загорілася.

Місцеві жителі віднесли тіла в морг, де ті лежали до 10 червня, поки там не вимкнулася електрика. Потім поховали у братській могилі біля дитячої лікарні.

Родини загиблих дізналися про долю полонених лише через місяць, вже після звільнення Слов’янська та виявлення могил страчених.

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г