Четверо християн-євангелістів були закатовані та розстріляні у Слов’янську

29.03.2016

Location icon вул. Ясна, Слов'янськ, Донецька область, Україна


У червні 2014 року у захопленому бойовиками «ДНР» Слов’янську було закатовано чотирьох протестантів.

8 червня представники «Русской православной армии» приїхали до церкви християн-євангелістів «Преображення Господнє», де саме йшло богослужіння з приводу свята Трійці. «Ополченці» приїхали на автомобілі LoganUniversal, який перед тим відібрали у вірянина іншої церкви («Добрая весть») Геннадія Лисенка.

Бойовики захопили дияконів Володимира Величка, Віктора Брадарського, та двох синів старшого пастора — 30-річного Рувима і 24-річного Альберта Павенків.

Наступного дня, після тортур (це відбувалося, вірогідно, на пожежній станції в мікрорайоні Артема), їх розстріляли. Лисенко розповів журналу «Фокус» жорстокі подробиці загибелі братів Павенків:

У сусідній камері чули їхні крики – братів били довго. Щоб міцні чоловіки так кричали, треба було бити дуже сильно. Думаю, кати розходилися і в певний момент зрозуміли, що загралися.

За словами Лисенка, о 3:45 євангелістів посадили у стару машину Cevrolet Evanda (належала Брадарському). Коли автівка поїхала (можливо, жертв змусили її завести або пообіцяли відпустити), її почали розстрілювати одиничними вистрілами з автоматів Калашникова. Розстрілювали чверть години, до 4:00. Потім автівка загорілася.

Місцеві жителі віднесли тіла в морг, де ті лежали до 10 червня, поки там не вимкнулася електрика. Потім поховали у братській могилі біля дитячої лікарні.

Родини загиблих дізналися про долю полонених лише через місяць, вже після звільнення Слов’янська та виявлення могил страчених.

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г