Три братніх могили залишилися після відходу бойовиків «ДНР» зі Слов'янська

30.03.2016

Location icon Черевковка, Слов'янськ, Донецька область, Україна


24 липня 2014 року українська влада розпочала ексгумацію тіл із місця масового поховання у центрі Слов'янська Донецької області. Місто було окуповане бойовиками «ДНР» до 5 липня.

Дві місцеві жінки розповіли спостерігачам Human Rights Watch про те, що бачили, як 11 червня на це місце приїхав екскаватор і вирив яму. Потім двоє в камуфляжі підігнали до ями «ГАЗель» і звалили туди тіла, загорнуті в целофан. За словами жінки, через годину «ГАЗель» зробила ще одну ходку. Загалом, сказали жінки, тіл було близько 15. На запитання однієї з жінок, кого ховають, їй відповіли: «Безрідних». За словами людей, що мешкають по сусідству, ввечері того дня на місце поховання привезли двох священиків, які провели обряд відспівування.

На місці ексгумації одна жінка сказала представниці Human Rights Watch Юлії Горбуновій, що бойовики у травні викрали її чоловіка. 21 травня він телефонував попрощатися, сказав, що його через 15 хвилин розстріляють. Наступного дня вона впізнала тіло чоловіка в морзі, але тіло їй не віддали.

Є свідчення, що тіла зберігалися в Слов'янську в місцевому морзі до 10 червня, поки там не зникла електрика. Потім тіла вивезли. Зокрема, серед похованих у цій могилі були чотири протестанта, про загибель яких докладніше читайте тут.

Наприкінці вересня РНБО України повідомила, що загалом у Слов'янську виявлено три місця поховань, зокрема на вулицях Дем'яна Бєдного і Смольній.

Vice News присвятила похованням у Слов'янську одну з серій репортажу «Російська рулетка». УВАГА. Відео містить кадри, де крупним планом показано тіла загиблих.

Останні новини

Ізоляція

Прокуратура заочно оголосила підозру керівнику «концтабору» в «Ізоляції»: чи йде мова про «Палича», не уточнюється

29 жовтня Прокуратура Донецької області оголосила заочну підозру керівнику підпільної в’язниці «Ізоляція». Про це повідомив відділ ...

Акція протесту "Нагадай про кожного", м. Київ

В Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти. Серед вимог — прийняття законів про статус полонених та воєнні злочини

10 жовтня в Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти «Нагадай про кожного».  Про це повідомляє...

Правозахисники та колишні полонені вимагали від Верховної Ради ухвалити закон про воєнних злочинців

Фото: Суспільне 15 вересня під Верховною Радою України відбулася акція з вимогою прийняти законопроект №2698 «Про внесення змін до ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г