Три братніх могили залишилися після відходу бойовиків «ДНР» зі Слов'янська

30.03.2016

Location icon Черевковка, Слов'янськ, Донецька область, Україна


24 липня 2014 року українська влада розпочала ексгумацію тіл із місця масового поховання у центрі Слов'янська Донецької області. Місто було окуповане бойовиками «ДНР» до 5 липня.

Дві місцеві жінки розповіли спостерігачам Human Rights Watch про те, що бачили, як 11 червня на це місце приїхав екскаватор і вирив яму. Потім двоє в камуфляжі підігнали до ями «ГАЗель» і звалили туди тіла, загорнуті в целофан. За словами жінки, через годину «ГАЗель» зробила ще одну ходку. Загалом, сказали жінки, тіл було близько 15. На запитання однієї з жінок, кого ховають, їй відповіли: «Безрідних». За словами людей, що мешкають по сусідству, ввечері того дня на місце поховання привезли двох священиків, які провели обряд відспівування.

На місці ексгумації одна жінка сказала представниці Human Rights Watch Юлії Горбуновій, що бойовики у травні викрали її чоловіка. 21 травня він телефонував попрощатися, сказав, що його через 15 хвилин розстріляють. Наступного дня вона впізнала тіло чоловіка в морзі, але тіло їй не віддали.

Є свідчення, що тіла зберігалися в Слов'янську в місцевому морзі до 10 червня, поки там не зникла електрика. Потім тіла вивезли. Зокрема, серед похованих у цій могилі були чотири протестанта, про загибель яких докладніше читайте тут.

Наприкінці вересня РНБО України повідомила, що загалом у Слов'янську виявлено три місця поховань, зокрема на вулицях Дем'яна Бєдного і Смольній.

Vice News присвятила похованням у Слов'янську одну з серій репортажу «Російська рулетка». УВАГА. Відео містить кадри, де крупним планом показано тіла загиблих.

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г