У списках зниклих безвісти – 693 українця. Їх може бути в рази більше

30.03.2016

Location icon Ленінський район, Донецьк, Донецька область, Україна, 83000


В офіційних списках зниклих безвісти значаться 693 жителів України, заявила представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

«У списках зниклих безвісти сьогодні знаходяться 693 людини – це і цивільні, і військові, і наше завдання їх знайти», – повідомила Геращенко 16 березня 2016 року на пленарному засіданні Верховної Ради України, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому міжнародні організації називають більші цифри. Так, у звіті Парламентської асамблеї Ради Європи, опублікованого в червні 2015 року, йшлося про те, що з початку військового конфлікту більш як 1300 осіб були оголошені зниклими безвісти.

«Ця цифра враховує лише інформацію, зібрану владою України, а насправді є набагато більшою. Серед зниклих не тільки військові, але й цивільні, зокрема волонтери», – повідомляється в доповіді.

Також на початку лютого на «Главкомі» вийшло інтерв'ю з очільником місії Міжнародного Комітета Червоного Хреста Аланом Ешліманом, в якому він зазначив: «Немає точних даних про кількість зниклих безвісти. Їх набагато більше 1 тис. осіб з обох сторін».

Місія «Червоного Хреста» зараз працює над 400 справами зниклих безвісти, при цьому є 250 справ, які в тій чи іншій мірі були вирішені (або було знайдено зниклу особу, або надійшла інформація до нас від сімей про смерть розшукуваного).

Останні новини

В «ДНР» на 10,5 років виправної колонії засудили жительку Макіївки нібито за шпіонаж

В так званій ДНР незаконно затримали та засудили на 10 років та 6 місяців ув’язнення в виправній колонії жительку Макіївки. Про це ...

Держава більше декларує, ніж підтримує громадян, які отримали інвалідність внаслідок війни на Донбасі, - результати дослідження

Політика держави з підтримки осіб з інвалідністю, отриманої в результаті воєнних дій на Донбасі, є значною мірою декларативною. До ...

В Казахстані на 4,5 роки посадили учасника НЗФ на Донбасі. РФ відмовилася надавати найманцю тимчасовий прихисток

Євгеній Щербак Фото: Facebook Сергій Шаргунов В Казахстані на 4,5 років в’язниці засудили Євгенія Щербака за найманство у складі НЗФ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г