У списках зниклих безвісти – 693 українця. Їх може бути в рази більше

30.03.2016

Location icon Ленінський район, Донецьк, Донецька область, Україна, 83000


В офіційних списках зниклих безвісти значаться 693 жителів України, заявила представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

«У списках зниклих безвісти сьогодні знаходяться 693 людини – це і цивільні, і військові, і наше завдання їх знайти», – повідомила Геращенко 16 березня 2016 року на пленарному засіданні Верховної Ради України, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому міжнародні організації називають більші цифри. Так, у звіті Парламентської асамблеї Ради Європи, опублікованого в червні 2015 року, йшлося про те, що з початку військового конфлікту більш як 1300 осіб були оголошені зниклими безвісти.

«Ця цифра враховує лише інформацію, зібрану владою України, а насправді є набагато більшою. Серед зниклих не тільки військові, але й цивільні, зокрема волонтери», – повідомляється в доповіді.

Також на початку лютого на «Главкомі» вийшло інтерв'ю з очільником місії Міжнародного Комітета Червоного Хреста Аланом Ешліманом, в якому він зазначив: «Немає точних даних про кількість зниклих безвісти. Їх набагато більше 1 тис. осіб з обох сторін».

Місія «Червоного Хреста» зараз працює над 400 справами зниклих безвісти, при цьому є 250 справ, які в тій чи іншій мірі були вирішені (або було знайдено зниклу особу, або надійшла інформація до нас від сімей про смерть розшукуваного).

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г