Захоплення райвідділу міліції, удари по «Дубраві» та Макарове
6 червня 2014 року приблизно о 5 ранку авіація завдала нищівного удару по базі сепаратистів у Станиці Луганській, яка розташовувалася на туристичній базі «Дубрава». Незважаючи на інформацію бойовиків про те, що серед них були лише поранені, значні втрати були очевидними. Але куди важливіше те, що від улюбленого місця дислокації на березі річки Сіверський Донець, вигідного з тактичної точки зору, залишилися лише руїни, і подальше перебування там стало неможливим.
По Станиці відразу розлетілися криваві подробиці того, що сталося. Зокрема всім і кожному в найяскравіших барвах очевидці передавали весь трагізм сцени, коли дівчина тримала у руках нутрощі свого розірваного чоловіка – ополченця. Усі проклинали «фашистську хунту», немов забуваючи про те, що будь-який наслідок має причину, і в цьому випадку це саме приналежність коханого тієї нещасної до «ополчення».
Уцілілим проросійським бойовикам довелося поспіхом згортатися і переміститися в непрацюючу школу в селі Макарове поблизу мосту. Безпосередньо поряд із ним розташовувався і блокпост бойовиків, через що їхнє перебування там було комфортним і впевненим. Крім того, озброєні люди розмістилися в густо розкиданих по Макаровому в піонерських таборах, таких як «Сонячний». Тим не менш, 13 червня 2014 року, також рано вранці, проросійських бойовиків вже на новому місці дістала артилерія ЗСУ.
Оскільки, на відміну від «Дубрави», макарівська школа розміщувалася в житловому секторі, буквально оточена житловими будинками місцевого населення, без їх руйнування не обійшлося. Як і повелося в таких випадках, утворену в результаті картинку, зняту на аматорські камери самими місцевими жителями, проросійські сепаратисти вміло використовували для агресивної пропаганди і без того розлюченого на Україну населення.
Пам’ятаю, як ближче до 10 ранку, поблизу чи не єдиного відкритого після ранкового обстрілу магазину «Ластівка», зібралися небагато місцевих жителів з числа тих, які не збиралися рятуватися втечею. Вони обговорювали жахливі злодіяння кривавої хунти – при тому, що реальної картини руйнувань не знав ніхто, оскільки йти у Макарове і побачити все на власні очі охочих не знайшлося. Тим не менш, після ситуації в Макаровому, легковажність щодо поточних подій блискавично зникла, і на виїздах зі Станиці скупчилися автомобілі місцевих жителів, які поспіхом покидали селище.
Така ж тенденція спостерігалася і серед самих сепаратистів, ще недавно готових пожертвувати усім заради «руського світу». Сьогодні вони втекли хто як міг, нерідко прихоплюючи з собою доручену їм зброю і, нарешті, усвідомивши реальність того, що відбувається. Вулиці Станиці помітно спорожніли, так само як і залишені напризволяще адміністративні будівлі, що їх успішно грабували місцеві «авторитети», буквально тягнучи звідти все – до прикладу, оргтехніку з районної прокуратури, але це вже другорядне.
Незважаючи на це, кількість охочих розділити країну безперервно поповнювалися як місцевими «добровольцями», так і залітними з сусідньої країни, а їх локація повсюдно розширювалася. Так, приміром, без єдиного пострілу був захоплений Станично-Луганський райвідділ міліції, обладнана нова база для розташування важкої техніки і живої сили в сумно відомому «Мостопоїзді» на вул. Островського, розташування яких безпосередньо в житловому масиві привело згодом до численних жертв.
Прикріплене відео показує масштаби руйнувань. З нього також видно, який осередок "російського світу" був зруйнований на турбазі «Дубрава», а як наслідок локації бойовиків серед будинків місцевого населення – руйнування будівель довкола.
21 вересня о 14:00 в м. Славутич, Київська область у приміщенні Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру (Поліський ква...
19 вересня о 14:00 у приміщенні Роменського краєзнавчого музею (вул. Миколаївська, 10, м. Ромни) правозахисники Східноукраїнського...
17 серпня о 18:00 в Харківському літературному музеї (вул. Багалія, 6, Харків) правозахисники Східноукраїнського центру громадсь...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г