Правозахисна організація Libereco – Partnership for Human Rights (www.lphr.org)
та
Східноукраїнський центр громадських ініціатив в рамках діяльності Коаліції „Справедливість заради миру на Донбасі“ (https://jfp.org.ua/)
запрошують художників до участі в проекті «Розповісти про конфлікт: створення графічних новел про війну на Донбасі»
Невдовзі мине третій рік, як на сході України триває збройний конфлікт, але правдивої інформації про нього бракує і в Україні, і за кордоном. Вже зібрано і задокументована чимало свідчень безпосередніх учасників подій, але як впевнитися, що ця інформація доходить до потрібних людей? Як донести до інших те, що пережили учасники конфлікту? Як писати і говорити про єдину на Європейському континенті війну, яка відбувається просто зараз?
Об’єднаними зусиллями групи з десяти активістів-документаторів та двох художників ми хочемо надати новий імпульс для кращого розуміння в українському суспільстві та в країнах Європи подій на Донбасі і, насамперед, становища тих людей, які безпосередньо пройшли через горнило конфлікту. Взявши за основу інтерв’ю з постраждалими від насильства та порушень прав людини, ми хочемо створити графічну новелу («новелу у малюнках»). Цей твір має допомогти читачеві зрозуміти складність конфлікту, відчути рішучість, переживання і страхи тих людей, у чиє життя прийшла війна.
Яких художників ми шукаємо?
Запрошуємо до участі у проекті художників, зацікавлених у створенні графічних новел. Якщо ви бажаєте презентувати непрості реалії конфлікту та насильства у формі графічних оповідань і відкриті до співпраці з громадськими активістами, тоді ласкаво просимо приєднуватися до нас.
Якими будуть ваші завдання?
План проекту
Під час проекту відбудеться три майстер-класи, групова зустріч та презентація результатів.
Майстер-клас I, 31 березня – 2 квітня (Чернігів, Україна): Тренінг з усної історії
На першому майстер-класі ми познайомимо вас із методом "усної історії". Ви дізнаєтеся, як проводити біографічні інтерв'ю, які можуть стати матеріалом для освітніх заходів, журналістських матеріалів та наукових досліджень. Після майстер-класу учасники проведуть біографічні інтерв'ю з людиною, на чию життєву історію вплинув конфлікт.
Майстер-клас IІ, 4-7 травня 2017 в Берліні, Німеччина: Графічна новела у просвітницькій діяльності.
Під час другого семінару ми відвідаємо різні громадські організації, які опікуються правами людини і громадянським суспільством, і обговоримо їхні стратегії просвітницької діяльності. Ми також зустрінемося з художниками і людьми, які по-різному підтримують жанр графічної новели. Крім того, ми глибше познайомимось із жанром графічної новели та візьмемо участь у тренінгах зі сторітелінгу та письменництва.
Майстер-клас IІІ у червні 2017 року в Україні: Створення графічної новели
На третьому семінарі ми розробимо одну (або кілька) художніх історій на основі інтерв'ю, зібраних учасниками проекту. Після семінару ви почнете малювати новелу.
Групова зустріч у серпні 2017 року в Києві
Ви представите першу чернетку новели і обговорите її з учасниками групи. Фінальну версію твору буде надруковано українською та російською мовами і представлено у Києві та інших українських містах. У 2018 році ми плануємо перевидати книгу англійською та німецькою мовами та провести презентації у країнах Європи.
Проект фінансується за коштів міжнародних донорів і покриває всі витрати (проїзд, харчування, проживання, матеріали), пов'язані з участю в ньому.
Завантажте анкету за посиланням (File --> Download as --> Оберіть зручний для вас формат) і додайте посилання або PDF-файли ваших трьох останніх графічних робіт. Заявки на участь просимо висилати не пізніше 15 березня 2017 року на email: project.graphic.novel.2017@gmail.com
Ми з нетерпінням чекаємо на вашу заявку!
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г