Діти війни: як «ДНР» та «ЛНР» виховує нове покоління захисників Донбасу

11072018 2
11.07.2018

Location icon Балашов, Саратовська область, РФ


Керівництво ДНР та ЛНР активно перевиховує молодь окупованих територій за допомогою воєнізованих літніх таборів, де дітей готують до війни. Їх навчають тактики ведення боїв, користування зброєю, орієнтації на місцевості. Усе це свідчить про зміну стратегії російських кураторів конфлікту – орієнтацію на довгострокову опозицію шляхом ідеологічного та військового виховання місцевої молоді.

Ідеологічна боротьба перейшла в активну стадію з 2016 року – саме тоді зафіксована перша поїздка школярів ЛНР у військовий табір «Гвардєєц» за підтримки Міністерства Оборони РФ. Учасниками цих воєнізованих канікул стали кадети гімназії №9 м. Луганськ. Сам табір пройшов у Нижньому Новгороді а також у м. Балашов Саратовської області. За словами кадетів, табір мав чітку військову організацію та проходив на базі регулярних військ РФ:

«Було 9 команд: усі розділені на 3 роти, а в кожній роті було по 3 взводи. Змагання між учасниками відбувалися на базі 210 гвардійського полку інженерних військ РФ, а керівником табору був полковник авіації Росії»

Також кадети зазначили, що ці 9 команд були різноманітними «республіками», як-от Татарстан, Крим, «ЛНР», Чувашія та Україна. І хоча не всіх учасників сприймали у Росії як рівноцінних, учасники з «ЛНР» чітко ідентифікували себе як громадян іншої держави, які не мають жодного зв’язку до України. Це свідчить про те, що машина російської пропаганди працює ефективно.

Підготовка школярів Кирила та Степана, які теж взяли участь у таборі, була трохи іншою – вони збирали та розбирали АК-47, стріляли з пістолета, а також виходили в поле стріляти по мішенях. Загалом школярі задоволені підготовкою. Вони відзначали високий рівень організації табору.

Степан (зліва) та Данило (справа) у таборі в Нижньому Новгороді. Джерело: News-Front

Керівництво самопроголошених республік регулярно проводить такі військові навчання: 2018 року вже 2 таких табори пройшло у Московській області та у м. Азов Ростовської області. Обидва табори були схожі за своєю специфікою з попереднім: тактичні навчання, стрибки з парашутом та робота зі службовими собаками. Табір «Предтеченский городок» у м. Азов організований для дітей військовослужбовців ДНР під патронатом Російської Православної Церкви.

Посилена військова підготовка разом із тактичними навчаннями, курування таборів Міноборони Росії та фінансова підтримка з боку РПЦ свідчать про посилену ідеологічну підготовку, яку РФ проводить на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Це могло зумовити бажання російських кураторів конфлікту поглибити ідеологічну прірву між Україною та окупованим Донбасом. Місцеве населення стає медіумом, який активно поглинає контексти російської пропагандистської машини та відтворює це у власному середовищі. Це агресивно налаштовує самих жителів проти повернення до України та лише підкріплює їхню новосконструйовану ідентичність.

Останні новини

1479916418 2980 kontrolnyiy punkt propuska vyezda vyiezda zolotoe v luganskoy oblasti foto unian

24 березня відкриється КПВВ «Золоте»

У неділю 24 березня українська влада відкриє пропускний пункт «Золоте» задля зменшення навантаження на КПВВ «Станиця Луганська». Про...

Cba3a518 b69c 4eae b82e 226bf1c53386 cx0 cy6 cw0 w1023 r1 s

Посол Великобританії розкритикувала новий закон з розмінування

У своїй статті на «Українській правді» посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф виразила стурбованість щодо скасування прямого фіна...

Zrghhpxg

Мар’їнка постраждала від надпотужного обстрілу

17 березня пізно ввечері один з житлових масивів Мар’їнки накрила хвиля мінометного обстрілу, який тривав майже годину. Загалом пошк...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г