Гендерно-обумовлене насильство

Аналітичні звіти правозахисних організацій за цією темою

Не приватна справа: домашнє і сексуальне насильство щодо жінок на сході України

Гендерно зумовлене насильство є серйозною проблемою, що стосується життів багатьох людей в Україні, проте непропорційно впливає на жінок та дівчат. Гендерна нерівність, культурні та суспільні норми, а також прогалини у захисті та відсутність адекватної реакції влади — все це сприяє високому рівню гендерно зумовленого насильства в країні. У звіті йдеться про гендерно зумовлене насильство щодо жінок в Донецькій і Луганській областях, зокрема про те, як конфлікт загострює проблему домашнього насильства щодо жінок, а також про сексуальне насильство щодо жінок із боку військовослужбовців.

Моніторинговий звіт “Перетин лінії зіткнення через КПВВ" Липень 2018

Звіт вивчає причини та проблеми осіб, які подорожують між неконтрольованими Урядом України територіями (НКУУТ) і територіями, контрольованими Урядом України (КУУТ), а також умови та ризики, пов’язані з перетином лінії зіткнення через КПВВ.

Завантажити

Моніторинговий звіт “Перетин лінії зіткнення через КПВВ" Лютий 2018

Звіт вивчає причини та проблеми осіб, які подорожують між неконтрольованими Урядом України територіями (НКУУТ) і територіями, контрольованими Урядом України (КУУТ), а також умови та ризики, пов’язані з перетином лінії зіткнення через КПВВ.

Завантажити

Доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні 16 листопада 2019 - 15 лютого 2020

Ця двадцять дев’ята доповідь Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні охоплює період з 16 листопада 2019 року до 15 лютого 2020 року. Вона підготовлена за результатами роботи Моніторингової місії Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні (ММПЛУ).

Завантажити

За ґратами будинку "Уряду ЛНР"

Аналітичний звіт розповідає про одне з багатьох місць незаконного тримання під вартою, створених на території Луганської області під час збройного конфлікту на Донбасі. Описана незаконна в’язниця розміщувалася в колишньому приміщенні Луганської обласної державної адміністрації за адресою: площа Героїв Великої Вітчизняної війни, 3. В основу звіту покладено 19 інтерв’ю з людьми, яких утримували в підвалі будинку «уряду ЛНР» представники самопроголошеної республіки.

Завантажити

Війна без правил: гендерно-обумовлене насильство, пов’язане зі збройним конфліктом на сході України

Дослідження спрямоване на висвітлення ситуації з гендерно-обумовленим насильством, яке пов’язане з конфліктом на сході України. У звіті проаналізовано національне законодавство та міжнародно-правові норми, вплив конфлікту на рівень гендерно-обумовленого насильства в територіальних громадах, віддалених від зони конфлікту, а також привернено увагу прогалинам у правовому регулюванні, недолікам у процесі збору та формування статистичних даних, різним проявам насильства в зоні збройного конфлікту. Фокус дослідження спрямований на аналіз сексуального та гендерно-обумовленого насильства в незаконних місцях позбавлення волі, створених незаконними збройними формуваннями в самопроголошених «Луганській народній республіці», «Донецькій народній республіці», а також українськими військовими та представниками добровольчих збройних формувань в умовах збройного конфлікту на сході України.

Завантажити

Звіт щодо питань стосовно України з нагоди 66-ї сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок (англ.)

Подання стосується України та аналізує ситуацію з жінками у зоні конфлікту в Східній Україні. Оновлений звіт підготований Східноукраїнським центром громадських ініціатив, що координує моніторинг гендерно-обумовленого насильства у зоні конфлікту, та Гельсінським фондом з прав людини, який координував процес подання.

Завантажити

Невисловлений біль. Ґендерно-обумовлене насильство у зоні конфлікту на сході України (фр.)

Оновлена версія звіту щодо ґендерно-обумовленого насильства в зоні конфлікту на сході України підготована Східноукраїнським центром громадських ініціатив.

Завантажити

Новини за темою: Гендерно-обумовлене насильство

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г